Katolickie Przedszkole im. Św. Wojciecha w Złotowie

Rekrutacja - info

Do pobrania:

 

Podanie o przyjęcie do przedszkola

 

KARTA INFORMACYJNA DZIECKA

 

 

 
Do przedszkola przyjmujemy dzieci 2,5- 6 letnie. 
 
Co do przedszkola?
* luźne spodnie lub spódnica, bluza dresowa lub lekki sweterek ważniejsza wygoda od elegancji
* kapcie – najlepiej na rzepy
*  ubrania  na zmianę (gdyby zdarzyła się „wpadka”)
*  podpisana śniadaniówka
 
Co się dzieje w przedszkolu? - informacje
www.przedszkole.zlotow.blizej.info 
 
 
Opłaty:
1. Opłata pobytowa - szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie
 
ul. Moniuszki 18
od poniedziałku do piątku 7:30-16:00
oraz pod numerem telefonu (67) 263 31 98

 e-mail: zsk_zlotow@op.pl

 

2. Stawka żywieniowa

Obiad - 4,80zł

Herbata - 30 zł na rok

3. Składka na Radę Rodziców - 80zł na rok

4. Składka na Pomoce Plastyczne - 80zł na rok

5. Ubezpieczenie - 34zł

 

 

Drodzy Rodzice!!!

Przychodźcie do przedszkola… punktualnie. Dzieci łatwo się rozpraszają – trudno mi zacząć zajęcia, gdy co chwilę ktoś puka do drzwi.

Żegnajcie się z dzieckiem serdecznie i… krótko. Nawet jeśli kapnie mu łezka przy rozstaniu, wasz spokój i zdecydowanie dodadzą smykowi otuchy, a mnie łatwiej będzie wciągnąć go w wir przedszkolnych zajęć.

Ustalajcie z maluchem, kiedy po niego przyjdziecie. I koniecznie dotrzymujcie umowy. Jeśli zdarzy się coś nieprzewidzianego, powiadomcie mnie telefonicznie o spóźnieniu, a ja wytłumaczę dziecku, że mama odbierze je trochę później. Przykro mi patrzeć na rozczarowanie i niepokój maluchów, gdy ustalona pora przyjścia rodziców już minęła.

Rozmawiajcie w domu z waszą pociechą o ważnych wydarzeniach przedszkolnych, np. jakimś problemie między dziećmi. Malec ma na pewno wiele myśli i uczuć związanych z tym, co się dzieje w przedszkolu, chciałby się nimi podzielić, a ja nie zawsze mam możliwość, by go spokojnie wysłuchać. Tym bardziej że o niektórych swoich przeżyciach dziecko ma odwagę powiedzieć tylko mamie lub tacie.

Proszę: nie podważajcie mojego autorytetu! Może się zdarzyć, że nie będziecie akceptować jakichś moich decyzji czy pomysłów. Porozmawiajcie o tym ze mną, przedyskutujmy razem daną kwestię. Ale nie krytykujcie mnie przy dzieciach. Gdy malec słyszy, że: „Pani ma dziwaczne pomysły” lub „Pani nie ma racji”, traci do mnie zaufanie i... nie czuje się w przedszkolu bezpiecznie. Moje polecenia wykonuje z ociąganiem, jakby zastanawiał się, czy aby i tym razem pani się nie myli. Możecie sobie wyobrazić, jak ciężko się mi wtedy pracuje.

Mówcie mi o wszystkich problemach malucha, np. kłopotach w waszej rodzinie, zdarzeniach, które mogą mieć wpływ na jego samopoczucie i zachowanie. Jeśli są to sprawy, o których nie chcecie lub nie możecie otwarcie rozmawiać, powiedzcie ogólnie  „Mamy teraz sporo stresów, myślę, że Ania też to przeżywa”. Taka informacja pozwoli mi dużo lepiej zrozumieć wasze dziecko (jego ewentualną nerwowość, wycofanie itp.) i lepiej się nim opiekować.

Miejcie dla mnie chociaż trochę wyrozumiałości. Opieka nad całą gromadką maluchów przez kilka godzin dziennie pochłania mnóstwo uwagi i energii – domyślacie się pewnie, jak czasem jestem zmęczona.