Katolickie Przedszkole im. Św. Wojciecha w Złotowie

Aktualności

Zapraszamy na przedszkolnego Facebooka

 

Zapraszamy na stronę internetową naszej szkoły:

 
ORKIESTRA DĘTA

Grupa "Pszczółki" gościła na zajęciach Pana Przemysława Chyżego, który pełni funkcję kapelmistrza w Orkiestrze Dętej OSP w Złotowie. Dzięki Panu Przemysławowi dzieci miały okazję poznać instrumenty grające w orkiestrze, poznały funkcję jaką pełni kapelmistrz oraz zagrały własny koncert. Radości nie było końca ????????

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością, ciepłem i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z Katolickiego Przedszkola im. Św. Wojciecha w Złotowie zaprosiły do Złotowskiego Domu Kultury swoich dziadków. Babcie i dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi aby w sposób szczególny okazać szacunek i podziękować za miłość oraz cierpliwość. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy.

BIBLIOTEKA

Pszczółki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Złotowie. Tak się przedszkolaczkom podobało w bibliotece, że aż zabzyczało między regałami ????????????????????????????

JASEŁKA

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne z rodzicami. Dzieci w pięknych strojach wprowadziły świąteczny nastrój śpiewając kolędy oraz prezentując swoje umiejętności aktorskie. Po występie każdy przedszkolak otrzymał prezent ??????

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z grupy Pszczółki i Misie przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie. Dizeci na zajęciach opowiadały o swoich pluszakach, rozwiązywały zagadki o misiach, wysłuchały fragmentu opowiadania o Misiu Paddingtonie, a także obiejrzały bajkę o Misiu Uszatku. To był zdecydowanie "misiowy" dzień ????????

KATARZYNKI

24.11.2022 r w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców "Katarzynki". Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje

wspaniale  bawiły się w rytm muzyki. Dziękujemy za wspólną zabawę! ????????????

 

Dzień Myszki Miki

18 listopada Pszczółki świętowały Dzień Myszki Miki. Z tej okazji przedszkolaki przeniosły się w jej świat. Dzieci miały możliwość zapoznania się z krótką opowieścią dotyczącą postaci, sprawdzenia swoich sił w ćwiczeniach koncentracji uwagi podczas układania puzzli, gry w memory oraz kolorowania tematycznych obrazków. Na zakończenie zajęć dzieci obejrzały bajkę, w której wystąpiła najsławniejsza animowana myszka świata oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia ??

Przegląd Piosenek Religijnych

Dnia 15 listopada w grupie Pszczółki odbył się Przegląd Piosenek Religijnych. Chętne dzieci zaśpiewały wybrane przez siebie piosenki lub zatańczyły do nich. Wszystkim dzieciom gratulujemy występów ??????????

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZŁOTOWIE

Grupa najmłodszych przedszkolaków odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną. Dzieci z wielką ciekawością słuchały w jaki sposób należy zachować się w bibliotece. Dowiedziały się, że oprócz książek znajdą tam też czasopisma oraz gry i zabawki edukacyjne. Wysłuchały również bajki o lisku przy której było dużo śmiechu i zabawy. 

Dziękujemy!!

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

27 października 2022 r.  kolejna grupa dzieci została przyjęta w poczet przedszkolaków Katolickiego Przedszkola im. Św. Wojciecha w Złotowie. Dzieci zaprezentowały piosenki, wierszyki oraz taniec. Pani dyrektor Danuta Łoboda dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci dostały dyplom oraz upominki.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI!! ????????

W naszym przedszkolu odbyła się akcja zbiórki kasztanów. Celem akcji było promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci oraz wykształcenie wrażliwości na los zwierząt. Zebraliśmy łącznie zebrały 272 kg. Dziękujemy!! ??