Zapraszamy na przedszkolnego Facebooka

Zapraszamy na stronę internetową naszej szkoły:

WIELKANOCNA PISANKA

W środę (5.04) rozstrzygnięto przedszkolny konkurs plastyczny pt. „Wielkanocna pisanka”. Uczestnikami konkursu były dzieci z naszego przedszkola. Komisja brała pod uwagę samodzielność wykonania pracy, pomysłowość oraz technikę plastyczną. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za udział w konkursie plastycznym. ????

JAJKO WIELKANOCNE

Dnia 03.04.2023 r. w grupie Pszczółki odbył się konkurs plastyczny pt.: "Jajko wielkanocne". Wszystkie prace były wyjątkowe i piękne. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, a najciekawsze prace zostały nagrodzone.

I miejsce - Oliwia Ś.

II miejsce - Kacper B.

III miejsce - Michalina Ł.

Wyróżnienia: Marianna, Emilia, Maja

Gratulujemy!

ZAJĄCZEK WIELKANOCNY

Dzieci od kilku dni przygotowują się do Wielkanocy - dekorują salę świątecznymi ozdobami, sieją owies, poznają zwyczaje i obrzędy wielkanocne. Jednak największą atrakcją dla dzieci były prezenty od Zająca. Przedszkolaki już od rana z niecierpliwością czekały na przyjście zajączka, żeby wspólnie odszukać ukryte prezenty. ????????????

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W marcu przeżywaliśmy w naszym przedszkolu Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem "Bóg! Jest! Działa!". Celem rekolekcji było uświadomienie dzieciom, że każdy z nas jest dzieckiem Dobrego Boga.

DZIEŃ ŚW. PATRYKA

17 marca obchodziliśmy dzień świętego Patryka. Poznaliśmy historię Świętego oraz symbole towarzyszące temu świętu. Grupa Pszczółki i Słoneczka miały okazję tańczyć w rytmie muzyki irlandzkiej a także tworzyć porter Leprechauna według kodu. Udało nam się stworzyć tęczę oraz wypełnić wspólnie wielką trzylistną koniczynkę - shamrock, która jest symbolem Irlandii oraz dnia Świętego Patryka.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY ????????????????

Dzisiaj przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z wiankami i wiosennymi ozdobami, na czele którego widniała Marzanna. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku ????????

ORKIESTRA DĘTA

Grupa "Pszczółki" gościła na zajęciach Pana Przemysława Chyżego, który pełni funkcję kapelmistrza w Orkiestrze Dętej OSP w Złotowie. Dzięki Panu Przemysławowi dzieci miały okazję poznać instrumenty grające w orkiestrze, poznały funkcję jaką pełni kapelmistrz oraz zagrały własny koncert. Radości nie było końca ????????

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością, ciepłem i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z Katolickiego Przedszkola im. Św. Wojciecha w Złotowie zaprosiły do Złotowskiego Domu Kultury swoich dziadków. Babcie i dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi aby w sposób szczególny okazać szacunek i podziękować za miłość oraz cierpliwość. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy.

BIBLIOTEKA

Pszczółki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Złotowie. Tak się przedszkolaczkom podobało w bibliotece, że aż zabzyczało między regałami ????????????????????????????

JASEŁKA

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne z rodzicami. Dzieci w pięknych strojach wprowadziły świąteczny nastrój śpiewając kolędy oraz prezentując swoje umiejętności aktorskie. Po występie każdy przedszkolak otrzymał prezent ??????

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z grupy Pszczółki i Misie przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie. Dizeci na zajęciach opowiadały o swoich pluszakach, rozwiązywały zagadki o misiach, wysłuchały fragmentu opowiadania o Misiu Paddingtonie, a także obiejrzały bajkę o Misiu Uszatku. To był zdecydowanie "misiowy" dzień ????????

KATARZYNKI

24.11.2022 r w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców "Katarzynki". Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje

wspaniale  bawiły się w rytm muzyki. Dziękujemy za wspólną zabawę! ????????????