Zapraszamy na przedszkolnego Facebooka

Zapraszamy na stronę internetową naszej szkoły:

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

W październiku obchodziliśmy dzień Poczty Polskiej, z tej okazji dzieci poznały specyfikę pracy na poczcie. Niespodzianką były odwiedziny Pani i Pana Listonosza????. Serdecznie dziękujemy za wizytę ??

PROJEKT EDUKACYJNY

Projekt edukacyjny "Witaminki" ????????????????????

Kolejne wyzwanie warzywne za nami. Tym razem grupa "Słoneczka" poznała ogórka Olka ????. Przedszkolaki dowiedziały się gdzie rośnie ogórek, jakie są jego odmiany i jak smakuje. Najciekawsza dla przedszkolaków okazała się jednak degustacja przetworów z ogórków.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki chciały podziękować w tym dniu swoim paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość, wsparcie i opiekę. Słowa tych podziękowań zawarte były w wierszach i piosenkach przygotowanych przez dzieci. Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za życzenia i upominki otrzymane z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

WITAMINKI

Grupa "Słoneczka" przystąpiła do Projektu Edukacyjnego ,,Witaminki”. ???????????? W ramach realizacji projektu będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe.

Pierwszym bohaterem jest Pomidor Pafnucy ???? Słoneczka poznały różne odmiany pomidorów, a także zapoznały się z produktami, w których główny składnik to właśnie pomidor. Dzieci poznały też piosenkę projektową „Nowinki z warzywniaka WITAMINKI”.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły we wspólnych tańcach, zabawach i zawodach sportowych. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia z okazji ich święta i wręczyły każdemu medal.

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

7.09.2023 r. nasze przeszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Przedszkolaki utrwaliły podstawowe zasady bezpieczeństwa panujące na drodze, dowiedziały się jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach oraz na czym polega praca policjanta. Największą atrakcją była możliwość zapoznania się z wyposażeniem policyjnego radiowozu. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny! ??????

DZIEŃ OTWARTY

W dniu 29.08.2023 r. odbył się „Dzień Otwarty” w Katolickim Przeszkolu w Złotowie. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sali i placem zabaw. Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, muzycznych i ruchowych.

Dziękujemy za miłe spotkanie :)

TUWIMKI

W dniu dzisiejszym odbył się Przedszkolny Przegląd Recytatorski TUWIMKI 2023. Dzieci w tym roku recytowały wiersze w języku angielskim.  ????

Grupa Słoneczka ????

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele zabaw oraz poczęstunek ??????

Grupa Misie i Pszczółki ????????

DZIEŃ MAMY I TATY

Dzień Mamy i Taty w grupie Misie. ????

Ta wyjątkowa uroczystość w naszym przedszkolu obyła się już 31 maja.

Najmłodsze przedszkolaki wyrecytowały piękne wiersze, przeplatane piosenkami i tańcem. Był to dzień pełen miłych wrażeń ??

Maj to życie, maj to kwiatki

Maj to także Święto Matki,

Maj w uczucia jest bogaty,

Bo zbliża się Święto Taty. ??

DZIEŃ MA

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie "Pszczółki" ????

Mama i Tata to świat nasz cały,

ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały,

to dobre, czułe, pomocne ręce

i kochające najmocniej serce.

To są wyprawy do kraju baśni,

wakacje w górach, nad morzem, na wsi,

loty huśtawką, prawie do słońca

oraz cierpliwość co nie ma końca.

Kochana Mamo, Kochany Tato

dzisiaj dziękować chcemy Wam za to,

że nas kochacie, że o nas dbacie

i wszystkie psoty nam wybaczacie ??

DZIEŃ MAMY I TATY

Dzień Mamy i Taty w grupie "Słoneczka"????????????

To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy zwyczajny dzień. Z tej okazji nasi artyści z wielkim przejęciem recytowali wierszyki, śpiewali piosenki oraz prezentowali tańce. Z ust przedszkolaków płynęły piękne słowa: Mama i Tata to świat nasz cały, ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały, to dobre czułe pomocne ręce i kochające najmocniej serce..."??? Na pamiątkę przepiękne zdjęcia wykonała dla Nas pani Natalia Wrzeszcz- mama Jasia dziękujemy ????

SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY

Misie , Pszczółki I Słoneczka odwiedziły Szpitalny Oddział Ratunkowy w Złotowie. Dzieci miały okazję poznać pracę ratownika medycznego. Największą atrakcją było poznanie wyposażenia ambulansu. To był dzień pełen miłych wrażeń. Dziękujemy pracownikom szpitala, Panu Bartoszowi i rodzicom naszego wychowanka Kamila za zaproszenie i przeprowadzenie zajęć ????

Spacer po Złotowie

Grupa Pszczółki rozmawiała o polskich i europejskich miastach. ???????????????? Dzisiaj Pszczółki wybrały się na spacer po Złotowie, żeby poznać historię miasta oraz część jego architektury. Na zakończenie spaceru grupa udała się na stację PKP, żeby zobaczyć nadjeżdżający pociąg ????????

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Z okazji Światowego Dnia Książki starszaki wybrały się na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotowie. Pani Gosia utrwaliła z dziećmi etapy powstawania książki. Po wysłuchaniu bajki pt."Mam pomysł" dzieci układały klocki lego wg własnego pomysłu ???? Na koniec każdy przedszkolak wykonał przepiękny obrazek, który zabrał do domu. W ramach podziękowania starszaki sprezentowały książkę w którą włożyły bardzo dużo pracy.