Katolickie Przedszkole im. Św. Wojciecha w Złotowie

ROK SZKOLNY 2018/2019

ROK SZKOLNY 2017/2018

BIBLIOTEKA

Biedronki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Pociag zrobiony przez dzieci byl w wypożyczalni dla dorosłych i dla dzieci,  w czytelni, pokoju zabaw oraz w miejscu gdzie jest prowadzona galeria zdjęć tym razem z okazji 70 tych urodzin biblioteki. Jeszcze ją odwiedziny.

AKADEMIA AQUAFRESH

W Pastusiowej Krainie zagościły czystość, higiena i piękny uśmiech. Billy, Lilly, Milky, Zębuś, Szczotkuś, Robaczek Próchniaczek i Barney to nasi bohaterzy. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczace zajęć, za poprawne odpowiedzi zdobywały medale i przyklejały na Tablice sprawności.

BAJANIE

Biedronki zagrały w teatrzyku, który same przygotowały. Dzieci przedstawiły swoim kolegom i koleżankom bajkę pt. "Czerwony Kapturek".

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Nauka przez zabawę u Biedronek. Zastosowanie podstawowych zasad ruchu drogowego podczas wspólnej zabawy dzieci

Tekst i zdjęcia Bożena Zaleska

OGÓLNOPOLSKIE URODZINY KSIĄZKOWEGO MISIA

Z okazji Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia do Biedronek przyszła z wizytą p. Karolina Bartosz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotowie. Pani Karolina w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" przeczytała bajkę pt. "Niedźwiedź łowca motyli" - Zuzanna Isern. Wystawa książek przyniesionych przez dzieci, zabawy, piosenki i praca plastyczna - wszystko to było związane z naszym bohaterem Misiem.

EDUKACJA PATRIOTYCZNA

"W RODZINNYM ALBUMIE"

Fotorelacja w zakładce "Galeria zdjęć"

"W rodzinnym albumie" to tytuł kolejnych zajęć z edukacji patriotycznej. Tym razem dzieci wraz z Panią Magdą przyniosły do przedszkola swoje rodzinne fotografie. Po prezentacji swoich zdjęć, która sprawiła dzieciom mnóstwo przyjemności, rozmawialiśmy o tym, jak cenną wartość mają rodzinne zdjęcia i dlaczego warto je robić i przechowywać.

Tekst i zdjęcia Magdalena Stachyra

NAUKA MATEMATYKI

Jeden kwadrat to dwa trójkąty? Jak to?

Doskonalenie matematyki poprzez zabawę u Biedronek.

Prostokąty, kwadraty i trójkąty to figury naszych chrupiących ciasteczek.

KOMPOT

W deszczowy dzień grupa Biedronek wcale się nie nudziła. Z jabłek, gruszek i winogron powstał pyszny zdrowy kompot, który dzieci same przygotowały. Z niecierpliwością czekały na jego degustację.

EDUKACJA PATRIOTYCZNA

"MOJA RODZINA"

Wraz z początkiem września, w grupie Biedronek rozpoczęły się zajęcia z edukacji patriotycznej. Cały cykl zajęć podzielony został na cztery moduły: "Moja rodzina", "Moje przedszkole", "Moje miasto" oraz "Mój kraj". Podczas pierwszych zajęć dzieci rozmawiały na temat swojej rodziny, jej członków oraz więzi, które ich łączą. Bardzo ciekawy okazał się również temat ról, jakie pełnią w rodzinie rodzice i dzieci oraz wątek praw i obowiązków poszczególnych osób. Podsumowaniem edukacji patriotycznej było wykonanie pięknych rysunków pt." Moja rodzina".

Na kolejnych zajęciach dzieci rozmawiały na temat tradycji rodzinnych, opowiadały o ważnych wydarzeniach i uroczystościach rodzinnych. Na zakończenie zajęć, wspólnie stworzyły plakat.

Tekst i zdjęcia Magdalena Stachyra

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

To był piękny dzień. Bogaty w atrakcje,radość i super przesłanie. Dzieci podczas spaceru rozdawały listki z pozdrowieniami i życzyły -Miłego dnia. Starsze osoby napotkane na chodniku były bardzo wzruszone,a od właścicielki jednego ze sklepu otrzymaliśmy słodki poczęstunek.Zwiedziliśmy też sklep z kosmetykami,bo ruch na świeżym powietrzu jest ważny ale dbanie o higienę równie cenne.

Tekst i zdjęcia Marzena Grochowska

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki u Biedronek przebiegał bardzo aktywnie. Dzieci na dużym arkuszu szarego papieru przystawiały kolorowe pieczątki z ziemniaków co dało im ogromną frajdę. Tego dnia przedszkolaki rysowały po śladzie (kropki) na skutek czego powstał kotek lub miś, bawiły się przy piosence "Biedroneczki są w kropeczki" i słuchały wiersza M. Chotomskiej "Jak biedronka zgubiła kropki". Wspólnie z grupą Żabki oglądaliśmy bajkę, która mówiła o tym jak powstała kropka.

Ostatnia aktualizacja: 2018-09-19