Katolickie Przedszkole im. Św. Wojciecha w Złotowie

ROK SZKOLNY 2018/2019

ROK SZKOLNY 2017/2018

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Żabki rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Z zapałem i dużym zaangażowaniem wykonują świąteczne ozdoby, dekorują ciastka, słuchają opowiadań, biorą udział w świątecznych zabawach oraz śpiewają kolędy.

AKADEMIA AQUAFRESH

Nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh". Nadrzędnym celem akcji jest zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Dzieci poznały Pastusiową Krainę, w której mieszkali: Billy, Lilly, Milky, Szczotkuś, Zębuś oraz Barney. To oni codziennie przypominali dzieciom, w jaki sposób dbać o zdrowie zęby.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Tego dnia dzieci przyszły przebrane za ulubione postacie z bajek oraz miały mozliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach, Żabki rozwiazywały zagadki słowno-obrazkowe, opowiadały o swoim stroju, nazywały bajkowe postacie, wysłuchały ciekawych bajek oraz wzięły udział w "bajkowym balu". Na zakończenie zabawy dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

OGÓLNOPOLSKIE URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA

Dnia 13.10.2017 r. obchodziliśmy Ogólnopolskie Urodziny Ksiazkowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje kochane pluszaki oraz ksiąki tematycznie związane z misiem. Na Żabki i ich misie czekały wspólne zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, przyjęcie urodzinowe, spacer do parku oraz bajki o misiach.

RUCH TO ZDROWIE

Ruch jest rodzajem wysiłku fizycznego, który bardzo korzystnie wpływa na rozwój dzieci. Żabki spacerują lub bawią się na placu zabaw, gdy tylko pogoda na to pozwala. W deszczowe dni alternatywą staje się wizyta na sali gimnastycznej. Dzieci bardzo lubią spacerować, biegać, pokonywać przeszkody, wspinać się itp.

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

Dnia 6.10.2017 r. w naszej grupie było bardzo wesoło. Na dzieci czekały ciekawe zabawy, do których "biletem wstępu" był uśmiech od ucha do ucha. Usłyszeliśmy opowiadanie "Kraina uśmiechu", oznaczyliśmy złe i dobre zachowania bohaterów oraz stworzyliśmy żółte buźki (które przypominają nam o tym, aby się uśmiechać).  Dzieci wykonały również laurki dla pracowników naszego przedszkola i rodały je życząc miłego dnia.

ŚRODA OWOCOWA

Tego dnia dzieci dowiedziały się jak ważne dla zdrowia jest spożywanie owoców i wspólnie przygotowały smaczną sałatkę owocową. Była to również okazja do zorganizowania zajęć matematycznych i przyrodniczych - dzieci segregowały owoce, liczyły, porównywały oraz klasyfikowały.

PANI JESIEŃ

W grupie Żabek przywitano Jesień, z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia pozwalające na wielozmysłowe poznanie darów jesieni: oglądanie ich, zwrócenie uwagi na kształt, kolorystykę, fakturę oraz wielkość. Dzieci układały własne kompozycje z liści, żołędzi i kasztanów, brały udział w zabawach ruchowych, plastycznych oraz matematycznych.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września 2017 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia na dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, wspólnych tańcach oraz zajęciach plastycznych. Przedszkolaki opowiedziały o tym, jakie cechy powinien mieć super przedszkolak i w jaki sposób powinien się zachowywać, a w nagrodę zostały odznaczone przygotowanymi specjalnie na tę okazję medalami. Dbamy o zdrowie odżywianie dlatego nie zabrakło również owocowego poczęstunku.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Dnia 15.09.2017 r. dzieci z Katolickiego Przedszkola w Złotowie wzięły udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Jest to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Z tej okazji Żabki stworzyły niesamowite prace plastyczne i z zaangażowaniem opowiadały o swoich umiejętnościach. Nie zabrakło również kropkowego poczęstunku, bajki opowiadającej o genezie powstania Dnia Kropki oraz współnych zabaw i tańców.

Ostatnia aktualizacja: 2018-09-19