powstało 1 września 2002 r.

Obecnie składa się z trzech grup:

3-4 latkow

5 latków

6 latów

Dziecko jest niepowtarzalną indywidualnością z własnymi poglądami, zainteresowaniami, możliwościami i umiejętnościami.

Podstawowym celem wychowania przedszkolnego, zgodnie z obowiązującą podstawą programową, jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturalnym i przyrodniczym

.

Obok misji polegającej na  wychowaniu i nauczaniu zgodnie z podstawą programową zapewniamy rodzinny klimat w  grupach do 25 osób. Kształcimy umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów i stawianych im zadań. Rozwijamy aktywności twórcze poprzez bogatą ofertę zajęć plastyczno - muzyczno - ruchowych.

Pielęgnowaną tradycją są „Owocowe środy” mające na celu przekonanie dzieci do zdrowego sposobu odżywiania i zastąpienia słodyczy owocami, które podane w odpowiedni sposób przypadają dzieciom do gustu.

Nauczyciele starają się integrować i angażować w życie przedszkolne całe rodziny. W związku z tym organizowane są wspólne „wypady” za miasto, pikniki rodzinne obfitujące w gry i zabawy z dziećmi, na które rodzice w ciągu zapracowanego tygodnia najczęściej nie mają czasu.

Nasze przedszkole wyróżnia:

*rodzinna, ciepła atmosfera wspierająca wszechstronny rozwój dzieci w duchu wartości chrześcijańskich

*wykwalifikowana kadra pedagogiczna

*pomoc pedagogiczna oraz logopedyczna

*nowoczesne metody i formy pracy z dzieckiem

*ciekawa oferta bezpłatnych zajęć dodatkowych:

• jezyk angielski
  • zajęcia muzyczno-ruchowe
  • religia
  • grafomotoryka
  • program czytelniczy
  • pomoc pedagoga i logopedy

*bezpieczny i dostosowany do wieku dzieci plac zabaw

*ciekawe zabawki, pomoce dydaktyczne oraz nowoczesne technologie (dywan interaktywny, tablice multimedialne itp.)

Pozostałe atrakcje i nasze zalety:

*pikniki rodzinne

*bale okazjonalne

*ciekawe wycieczki

*teatrzyki

*spotkania z przedstawicielami środowisk lokalnych

*udział w konkursach plastycznych oraz muzycznych

*udział w akcjach typu: „Czyste Powietrze Wokół Nas”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury” itp.

Co się dzieje w przedszkolu? - informacje
www.przedszkole.zlotow.blizej.info

Przedszkole czynne od poniedziałku do piątku od godz.6.30 do 16:30

Ogromną satysfakcją  i uwieńczeniem pracy w przedszkolu jest przede wszystkim radość i zadowolenie dzieci oraz fakt, że po zakończeniu edukacji przedszkolnej chcą pozostać z nami na dłużej, co przekłada się na coraz większy nabór do klasy pierwszej szkoły podstawowej.