LUDZIE LISTY PISZĄ

LUDZIE LISTY PISZĄ

Dnia 27 listopada 2015r. w ramach akcji „Cała Polska Czyta dzieciom” odwiedził przedszkole nasz listonosz szkolny- Pan Jacek Kowalski. Gość przeczytał dzieciom bajkę „ Bracia Koala- Nie ma jak w domu”. Była to opowieść o widokówkach, jakie przyniósł bohaterom bajki listonosz  od pingwinka z Antarktydy. Dzieci z uwagą wysłuchały również pogadanki na temat pracy listonosza, jego stroju. Obejrzały rekwizyty listonosza np. torbę, w której listonosz nosi listy, czapkę z logo poczty, listy. Pan listonosz pokazał dzieciom , jak należy adresować list, zachęcał do  zbierania znaczków i tradycyjnego wysyłania listów, widokówek i paczek. Spotkanie zorganizowała dla całego przedszkola - pani Bożena Zaleska.  Było bardzo miłe. Dzieci poznały bardzo potrzebny zawód listonosza.

Tekst i zdjęcia p. Bożena Zaleska