MIĘDZY NAMI CZYTELNIKAMI

ponad 8 lat temu

„Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”- M. Dąbrowska

Dnia 27 listopada w ramach zadania gry Między nami czytelnikami uczennice klasy I g. postanowiły za pomocą swoich limeryków, ale także i  poezji pokazać najmłodszym, że  czytanie jest atrakcyjne.  W tym celu odwiedziły dzieci z  przedszkola i zapoznały trzy, cztero i pięciolatki  ze swoimi limerykami, a następnie twórczością znanych dziecięcych poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Stanisława Jachowicza. Wcieliły się w postaci z wierszy: „Pomidor”, „Zosia Samosia” oraz „Chory Kotek”. Mamy nadzieję, że częściej odbywać się będą  spotkania, na których starsze koleżanki przybliżą najmłodszym poezję i baśnie przeznaczone dla nich.

Tekst i zdjęcia p. Anna Minor-Czyż